Menu
Start
Nowości
Oferta
O firmie
Kontakt
Perforacja prowadząca na składance komputerowej składa się z otworów oddalonych od siebie o 1/2 cala
 
O firmie PDF Drukuj

Drukarnia Optys powstała w swoim obecnym kształcie w 1992 roku w wyniku przekształceń własnościowych państwowej drukarni Morava w 1992 w Opawie, w Republice Czeskiej. Korzenie drukarni sięgają jednak 1719 roku – roku rozpoczęcia działalności pierwszej Opawskiej drukarni, której budynek na Opawskiej Starówce, do dziś jest ośrodkiem szkoleniowym firmy.  

Drukarnia zatrudnia ok. 340 pracowników w:

    • głównej siedzibie w OpawieCentrum Logistycznym w Żiwoticach k. Opawy
    • 3 oddziałach (Praga, Brno, Husinec)
    • Centrum Mailingowym w Ostravie
    • 10 sklepach firmowych na terenie Republiki Czeskiej.

Drukarnia posiada swoje przedstawicielstwa w Polsce (OPTYS we Wrocławiu) i na Ukrainie (OPTYS w Kijowie). 

Park maszynowy drukarni przystosowany jest do ciągle rozszerzających się i różnorodnych wymagań naszych klientów. Posiadamy maszyny do druku offsetowego rolowego i arkuszowego, wyspecjalizowane maszyny introligatorskie i do postprocesingu (m. in. linię produkcyjną do druków zintegrowanych), maszyny do druku cyfrowego czarno-białego i kolorowego zarówno arkuszowe jak i do druku na papierze ciągłym, maszyny do wykrawania laserowego, maszyny do kopertowania, skanery do archiwizacji korespondencji i wiele innych. Nasz park maszynowy jest konsekwencje uzupełniany i modyfikowany wg najnowszych standardów. 

Produkujemy szerokie spektrum druków akcydensowych – od prostych bloczków z biletami po skomplikowane wielowarstwowe druki umów dla towarzystw ubezpieczeniowych i maksymalnie zabezpieczone przed podrobieniem personalizowane kupony Sodexho Pass zastępujące pieniądze.